Kontrola pravopisu

Nevíte si s něčím rady? Něco nefunguje? Zeptejte se zde.
MasterChief

Kontrola pravopisu

Příspěvekod MasterChief » sob 24. duben 2010 15:58

Zdravím. Mám jednoduchý dotaz. Jak rozběhat kontrolu pravopisu v Pidginu nainstalovaném ve Windows? Verze 2,6,6. Aspell nainstalovaný a všechno ostatní taky. Vygooglil jsem, že by k tomu mohl pomoci doplněk SwitchSpell, jenže ten se mi po nahrání do adresáře "Plugins" ani neukáže mezi ostatními Plug-iny. Matně si vzpomínám, že kdysi dávno, když sem měl Pidgin v PC, tak to běhalo, ale teď po nějakým tom roce co sem ho instaloval znova už nikoli.

Předem díky.

admin
Administrátor

Re: Kontrola pravopisu

Příspěvekod admin » sob 24. duben 2010 16:53

Ahoj,
nevím, jestli ti poradím, protože to nepoužívám, ale kdyby nic nepomohlo, zkusil bych si to zprovoznit na sedmičkách.
Našel jsem trochu starší článek, kde přidali do nastavení systému složku k aspellu, aby začal fungovat ( http://blog.dembowski.net/2007/05/08/pi ... pellcheck/ )
Jinak u pluginu switchspell zkontroluj, jestli je správě daný ve složce plugins, protože to, že se neobjeví je chyba :)
Majitel portálu Pidgin.cz a qutIM.cz
Potřebujete webové stránky?

admin
Administrátor

Příspěvekod admin » pon 26. duben 2010 16:42

Mimochodem, při instalaci se dá kontrola přímo nainstalovat. Co to zkusit takhle? :)
Majitel portálu Pidgin.cz a qutIM.cz
Potřebujete webové stránky?

MasterChief

Příspěvekod MasterChief » pát 30. duben 2010 17:33

Vřelé díky za radu, díky tomu odkazu sem přišel na to, v čem jádro pudla vězí. Konkrétně v tom, že Pidgin při instalaci sice nabídne stažení českého slovníku Aspell, ale jen datových souborů a ne samotného programu se spouštěcím souborem. Čistě jen slovníky. Takže z odkazu http://aspell.net/win32/ stáhnout jak full installer, tak pak příslušné slovníky pro daný jazyk. Já věděl, že to bude nějaká blbost, ale takhle z fleku by mě tohle asi nenapadlo:)

Zpět na “Podpora”