Stránka 1 z 1

Kontrola pravopisu

Napsal: sob 24. duben 2010 15:58
od MasterChief
Zdravím. Mám jednoduchý dotaz. Jak rozběhat kontrolu pravopisu v Pidginu nainstalovaném ve Windows? Verze 2,6,6. Aspell nainstalovaný a všechno ostatní taky. Vygooglil jsem, že by k tomu mohl pomoci doplněk SwitchSpell, jenže ten se mi po nahrání do adresáře "Plugins" ani neukáže mezi ostatními Plug-iny. Matně si vzpomínám, že kdysi dávno, když sem měl Pidgin v PC, tak to běhalo, ale teď po nějakým tom roce co sem ho instaloval znova už nikoli.

Předem díky.

Re: Kontrola pravopisu

Napsal: sob 24. duben 2010 16:53
od admin
Ahoj,
nevím, jestli ti poradím, protože to nepoužívám, ale kdyby nic nepomohlo, zkusil bych si to zprovoznit na sedmičkách.
Našel jsem trochu starší článek, kde přidali do nastavení systému složku k aspellu, aby začal fungovat ( http://blog.dembowski.net/2007/05/08/pi ... pellcheck/ )
Jinak u pluginu switchspell zkontroluj, jestli je správě daný ve složce plugins, protože to, že se neobjeví je chyba :)

Re: Kontrola pravopisu

Napsal: pon 26. duben 2010 16:42
od admin
Mimochodem, při instalaci se dá kontrola přímo nainstalovat. Co to zkusit takhle? :)

Re: Kontrola pravopisu

Napsal: pát 30. duben 2010 17:33
od MasterChief
Vřelé díky za radu, díky tomu odkazu sem přišel na to, v čem jádro pudla vězí. Konkrétně v tom, že Pidgin při instalaci sice nabídne stažení českého slovníku Aspell, ale jen datových souborů a ne samotného programu se spouštěcím souborem. Čistě jen slovníky. Takže z odkazu http://aspell.net/win32/ stáhnout jak full installer, tak pak příslušné slovníky pro daný jazyk. Já věděl, že to bude nějaká blbost, ale takhle z fleku by mě tohle asi nenapadlo:)