Nastavení Facebooku v Pidginu (pomocí XMPP)

Nevíte si s něčím rady? Něco nefunguje? Zeptejte se zde.
admin
Administrátor

Re: Nastavení Facebooku v Pidginu (pomocí XMPP)

Příspěvekod admin » stř 14. prosinec 2011 21:33

Nemůže to být nějakým šifrováním nebo tak něco...?
Majitel portálu Pidgin.cz a qutIM.cz
Potřebujete webové stránky?

omi

Příspěvekod omi » čtv 25. duben 2013 15:12

Vše mám nastaveno podle návodu ale chová se to divně. Všechny uživatele vidím offline i když jsou někteří z nich na webu online. Ale občas se ukáže že se někdo připojil a za cca 0,5 a 1 minutu se odhlásí.

Spic

Příspěvekod Spic » stř 31. červenec 2013 13:25

Rypi píše:http://faststone.rypi.cz/2011-08-30_203146.png
http://faststone.rypi.cz/2011-08-30_203155.png
http://faststone.rypi.cz/2011-08-30_203204.png

a funguje mi to %)

Vám to funguje tak je vše v pořádku, kdyby jste raději zapojili své vepřové hlavy a našli řešení problému.
Nastavoval jsem XMPP (facebook) přesně dle návodu a furt to píše zakázáno a chyba autorizace, zkoušel povolit pidgina i ve FW

re_visor

Příspěvekod re_visor » stř 27. listopad 2013 16:36

Zdravím, jako možné řešení problému s hláškou "uživatelskéjméno@chat.facebook.com/ zakázáno Neautorizováno" nabízím popis své anabáze s instalací Pidginu. Udělal jsem vše podle návodu, který má ale ten nedostatek, že se v něm mluví jak o "XMPP účtu", tak o "Facebook účtu", a v bodě 5. se praví "Do pole Heslo napište heslo k vašemu účtu.", ale není specifikováno, ke kterému z těch dvou. Já jsem si to vyložil tak, že se jedná o samostatné heslo k XMPP účtu, a stejně jako mám samostatné heslo třeba ke Skypu, tak jsem nastavil heslo lišící se od hesla k FB. Načež jsem obdržel výše uvedenou hlášku, pak mě napadlo změnit heslo na heslo k FB a od té mi chvíle Pidgin jede. Závěr: při psaní návodu nebyla dodržena pravidla blbovzdornosti :-)

Alenn

Příspěvekod Alenn » pon 23. prosinec 2013 13:02

Si tam můžu napsat heslo jaký chci ale nová 2.10.7 píše bud chyba s autorizací nebo SSL problém, když to zkoušim popřeházet.

danhill

Příspěvekod danhill » stř 22. leden 2014 23:16

Mě to funguje,ale zobrazují se mi pouze kontakty online a nebo všechny včetně off... Ale chtěl bych aby se mi zobrazovaly kontakty online a ti co jsou dostupní na mobilu ... To asi nepůjde,co ...
Díky.

rpf

Příspěvekod rpf » sob 25. leden 2014 16:35

Pokud je pidgin správně nastavený a přesto máte problém s autorizací, zkuste se podívat přímo do nastavení facebooku. Zkontrolujte, jestli máte v nastavení facebooku povolené aplikace. Snad to někomu pomůže k zprovoznění facebook chatu v pidginu.

Zdenda

Příspěvekod Zdenda » pon 14. duben 2014 22:09

Ahoj.

Měl jsem stejný problém. Při nastavování FB účtu mi to napsalo neautorizovaný přístup.
Problém je v tom, že u uživatelské jména to nechce zadat to, kterým se přihlašujete na web facebook.com, ale to které najdete ve vašem nastavení FB učtu, nebo na následujícím odkazu:

NA tomto odkazu najdete váš user name:
https://www.facebook.com/username/

-----------------------------
why?

Můžete se přihlašovat na FB jako pepa.voprsalek@gmail.com
ale uživatelské jméno mít třeba pepa.traktor

A Pidgin vyžaduje zadání právě pepa.traktor.

už to fičí

Hawkeye

Příspěvekod Hawkeye » ned 28. září 2014 16:09

Používám fungující facebook chat v Pidginu už roky, ale posledních pár dní se nemohu připojit. Pidgin hlásí
Certifikát pro chat.facebook.com nemohl být ověřen. Certifikační řetěz je neplatný.

Nevíte, čím by to mohlo být?

pat

Příspěvekod pat » sob 18. říjen 2014 12:03

Hawkeye píše:Používám fungující facebook chat v Pidginu už roky, ale posledních pár dní se nemohu připojit. Pidgin hlásí
Certifikát pro chat.facebook.com nemohl být ověřen. Certifikační řetěz je neplatný.

Nevíte, čím by to mohlo být?

To isté mne. Zmenil som protokol XMP na XMP facebook a ide to už.

Zpět na “Podpora”